J.M. ZŠ A MŠ DRAHANY

Jubilejní Masarykova základní škola
a mateřská škola Drahany

Chybová zpráva

  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /data/www/zsdrahany.cz/stary.zsdrahany.cz/includes/menu.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters ve funkci drupal_get_feeds() (řádek: 394 v souboru /data/www/zsdrahany.cz/stary.zsdrahany.cz/includes/common.inc).

Školní družina

obrázek

Školní družina 2022- 2023

 

Ve školní družině probíhá kroužek Angličtiny pro žáky 1. a 2.třídy. Děti se tak seznamují  se základy anglického jazyka. Učí se jednoduché fráze, věty a rozšiřují si svoji slovní zásobu. Děti se umí představit, říci kolik je jim let, co mají/nemají rády. Probíráme témata jako FAMILY, COLOURS, NUMBERS, SCHOOL, FREE TIME, ANIMALS, FOOD and DRINK, SPORTS. Výuka probíhá zábavnou formou s využitím obrázků, karet, písniček na CD, počítačových programů, her a pracovních listů.

Dále děti navštěvují kroužek O NÁS, kde se učí toleranci a etiketě. Probíráme témata jako: Přátelství, Spolupráce, Naše emoce, Komunikace, Kouzelná slova, Omluva, Šikana a další.  Používáme pracovní listy a poslechová CD. Čteme si z knihy Etiketa pro děti od Ladislava Špačka. Na konkrétních příkladech si ukazujeme, jak bychom řešili různé problémové situace a jak bychom si poradili v nesnázích.

Pro odreagování a relaxaci zařazujeme cvičení JÓGY, která děti zklidní, naučí je odpočívat, lépe vnímat své tělo, a respektovat sebe i své okolí v nesoutěživém prostředí. Za příznivého počasí cvičíme venku na školní zahradě.

Probíhá zde také kroužek Počítačový,ve kterém se děti seznamují se základy výpočetní techniky. Učíme se vyhledávat různé informace a věnujeme se také finanční gramotnosti s programem od ČNB. Dále pak využíváme výukové programy zaměřené na procvičování ČJ, M, AJ.

V kroužku Listování děti čtou úryvky z knih odpovídajících jejich věku, seznamují se s knižními novinkami a audio knihami. Pracujeme s textem, odpovídáme na otázky vztahující se k jednotlivým kapitolám, které společně čteme. Vyprávíme si pohádky a nacvičujeme jejich dramatizaci.

V Dopravním kroužku se děti učí pravidlům silničního provozu a zaměřují se zejména na pravidla pro chodce a cyklisty. V rámci školní družiny jezdíme i na dopravní hřiště, kde si děti své znalosti vyzkouší v praxi.

Školní družina se také zaměřuje na sportovní a pohybové aktivity. Pořádáme různé soutěže jednotlivců i družstev v atletických disciplínách a hrajeme rozličné míčové hry na hřišti i na školní zahradě. Trávíme co nejvíce času venku.

Při nepříznivém počasí tvoříme různé dekorace a výrobky z papíru nebo přírodnin. Věnujeme se i výtvarné činnosti a malujeme tematické obrázky vztahující se k danému ročnímu období a k pranostikám, používáme  různé výtvarné techniky.

Chodíme na vycházky po okolí a pozorujeme přírodu, jak se během roku mění. Zařazujeme také různé ekologické aktivity vhodné pro žáky 1. stupně.