J.M. ZŠ A MŠ DRAHANY

Jubilejní Masarykova základní škola
a mateřská škola Drahany

Chybová zpráva

  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /data/www/zsdrahany.cz/stary.zsdrahany.cz/includes/menu.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters ve funkci drupal_get_feeds() (řádek: 394 v souboru /data/www/zsdrahany.cz/stary.zsdrahany.cz/includes/common.inc).

EU Peníze školám

EU

Škola je zapojena do projektu EU peníze školám. Jedná se o oblast podpory 1.4 Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách, prioritní osa 1 Počáteční vzdělávání Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Při zpracování projektu s názvem „Poznej svůj domov, poznáš svět“ škola vycházela z globálních a specifických cílů prioritní osy a cílů, které si stanovila ve Školním vzdělávacím programu pro základní vzdělávání. Důraz byl kladen na a rozvoj klíčových dovedností a pozitivní přístup k dalšímu vzdělávání a zlepšení rovných příležitostí, včetně žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Projekt vycházel z pedagogických zásad od známého k neznámému, od jednoduchého ke složitému. Na základě zkušeností a získaných poznatků ze svého okolí žáci rozšiřují svoje znalosti o světě a zároveň jsou motivováni k dalšímu vzdělávání.

V rámci projektu pedagogové naší školy vytvořili 264 kusů digitálních učebních materiálů především pro vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace (112 kusů), Člověk a jeho svět (112 kusů) a Matematika a její aplikace (40 kusů). Převážná část těchto materiálů je určena pro samostatnou práci žáků na počítači, případně pro práci na interaktivní tabuli.

Z prostředků na podporu projektu byla zakoupena výpočetní technika, výukový software a další učební a metodické pomůcky.

Součástí strategie bylo i zlepšení kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti ICT. Pedagogičtí zaměstnanci absolvovali další vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti metodiky tvorby digitálních učebních materiálů pro výuku na 1. stupni ZŠ a v oblasti využití interaktivní tabule při výuce.