J.M. ZŠ A MŠ DRAHANY

Jubilejní Masarykova základní škola
a mateřská škola Drahany

Chybová zpráva

 • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /data/www/zsdrahany.cz/stary.zsdrahany.cz/includes/menu.inc).
 • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters ve funkci drupal_get_feeds() (řádek: 394 v souboru /data/www/zsdrahany.cz/stary.zsdrahany.cz/includes/common.inc).

Charakteristika školy

Právní subjekt zahrnuje následující školy a školská zařízení:

 • Mateřská škola s maximální kapacitou 30 dětí. V jedné třídě jsou vzdělávány děti všech ročníků.
  IZO: 107609991  
 • Základní škola je málotřídní školou s celkovou kapacitou 68 žáků. Ve dvou třídách jsou vzděláváni žáci
  1. - 5. ročníku.
  Vzdělávání je umožněno také žákům se speciálními vzdělávacími potřebami a žákům nadaným.
  IZO: 102591369
 • Školní družina s jedním oddělením,  má celkovou kapacitu 29 žáků.
  IZO: 118900081
 • Školní jídelna s výdejnou, s kapacitou 150 strávníků ve školní jídelně a 30 strávníků ve výdejně stravy.
  IZO: 103219145
Budova školyPro svoji činnost škola využívá dvě budovy. Základní škola, školní družina i mateřská škola s výdejnou stravy je umístěna v budově č. 133, která je sídlem celé organizace. Nově vybudovaná počítačová učebna, tělocvična a školní jídelna se nachází v budově č. 176. Tato budova současně slouží jako Vzdělávací centrum TGM.

Při venkovních činnostech škola využívá dětské hřiště za školní budovou. Hřiště je vybaveno průlezkami, houpačkami a skluzavkou. K dispozici je též altánek s posezením. 

Pro tělovýchovné aktivity slouží také fotbalové hřiště TJ Sokol Drahany.

Škola má velmi výhodnou polohu pro naplňování environmentální výchovy. Drahany leží  uprostřed Drahanské vrchoviny,  jsou obklopeny  lesy, v okolí  se nacházejí chráněná území se vzácnou faunou i flórou, pramení zde řeka Haná. Tyto skutečnosti jsou zárukou  přirozeného,  neformálního působení  ve  výše jmenované oblasti.Budova školy